دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اینترنت اشیاء دارای این پتانسیل بالقوه است که با فعال کردن ارتباط بین اشیاء هوشمند، افق خود را گسترش دهد. اگر اینترنتی اشیاء با موفقیت پیاده‌سازی شود، همه چیز را به شدت تغییر خواهد داد، اما همچنان مسائل مختلفی هستند که نیاز به تحقیقات کامل به منظور بهبود کیفیت زندگی دارند.

یک بررسی: فناوری‌ها، کاربردها و چالش‌های اینترنت اشیاء (IoT)
چکیده – هدف اصلی این مقاله بحث در مورد اینترنت اشیاء در مفهوم گسترده‌تر و برجسته‌تری از پروتکل‌ها، فناوری‌ها و کاربرد در امتداد مسائل مرتبط می‌باشد. عانل اصلی مفهوم IoT ادغام فناوری‌های مختلف است. IoT به وسیله‌ی داغترین توسعه دهندگان در RFID، حسگرهای هوشمند، فناوری‌های ارتباطی، و پروتکل‌های اینترنتی قدرت یافته است. فرضیه‌ی اصلی دارا بودن حسگر هوشمندی است که مستقیماً به منظور تحویل دسته‌ای از کاربردها بدون هرگونه مشارکت خارجی یا انسانی با آنها سر و کار داریم.

توسعه‌ی اخیر در اینترنت و تلفن‌های هوشمند و فناوری‌های ماشین به ماشین M2M می‌توانند به عنوان اولین فاز از IoT در نظر گرفته شوند. انتظار می‌رود که در سال‌های آینده IoT با اتصال اشیاء فیزیکی هوشمند به یکدیگر و اجازه به کاربردهای مختلف در پشتیبانی از تصمیم‌گیری هوشمند، یکی از قطب‌های اصلی بین فناوری‌های مختلف باشد.

در این مقاله ما در مورد معماری IoT و جنبه‌ی فنی که مرتبط با IoT باشد بحث می‌کنیم. سپس، یک دید کلی درباره‌ی فناوری‌ها، پروتکل‌ها و کاربردهای IoT و مسائل مرتبط با مقایسه‌ی سایر مقالات بررسی را ارائه می‌دهیم. هدف اصلی ما ارائه‌ی چارچوبی به محقق و توسعه دهنده‌ی برنامه‌ی کاربردی است در مورد اینکه پروتکل‌های مختلف چگونه کار می‌کنند، مرور برخی مسائل کلیدی IoT و رابطه‌ی بین IoT و سایر فناوری‌های اولیه (نارس) شامل تحلیل‌های داده‌ی بزرگ و رایانش ابری.

I.    مقدمه
اصطلاح اینترنت اشیاء (IoT) چند سالی است که شناخته شده است. اخیراً، به دلیل پیشرفت فناوری بی‌سیم توجه بیشتری را به خود جلب نموده است. ایده‌ی اصلی به دلیل تنوع اشیاء – نظیر RFID، NFC، حسگرها، فعال کننده‌ها، تلفن‌های همراه و غیره می‌باشد، اشیائی که می‌توانند با داشتن یک آدرس متمایز با یکدیگر تعامل برقرار نمایند.

IoT به اشیاء قابل توجهی این قدرت را می‌دهد تا ببینند، بشنوند، فکر کنند و با حرف زدن با یکدیگر کارهایی را انجام دهند، اطلاعات را به اشتراک گذارند و اظهارات را با هم هماهنگ نمایند. IoT با دستکاری فناوری‌های اساسی این اشیاء نظیر رایانش فراگیر و همه جا حاضر، دستگاه‌های تعبیه شده، فناوری‌های ارتباطی، شبکه‌های حسگر، پروتکل‌ها و برنامه‌ها کاربردی، آنها را از سنتی بودن به هوشمند بودن تبدیل می‌کند. هنگامی که IoT معرفی گردید به نظر می‌رسید که فرکانس رادیویی (RFID) برای آن ضروری باشد.

فناوری‌های مختلفی مشابه RFID وجود دارند نظیر ارتباطات حوزه‌ی نزدیک (NFC)، ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) و وسیله‌ی نقلیه به وسیله‌ی نقلیه (V2V)، که می‌توانند به منظور پیاده‌سازی ایده‌ی مدرن IoT مورد استفاده قرار بگیرند [۱]. با اتخاذ فناوری‌های مختلف مبتنی بر IoT زندگی یک کاربر بالقوه می‌تواند آسان و راحت شود. به علاوه، IoT اثر زیادی بر روی حوزه‌ی داخلی، نظیر زندگی با کمک، خانه‌های هوشمند، اتومبیل‌های هوشمند، و غیره دارد. در بخش تجارت، IoT پیشرفت قابل توجهی در صنعت تولید و خدمت نظیر خدمات بهتر، تولید بیشتر و کیفیت برتر داشته است.

سازگاری جهانی به فناوری‌های ذکر شده در بالا ملایم به نظر می‌رسد، اما دربرگیرنده‌ی بسیاری از مسائل است، که باید قبل از پذیرش جهانی آن حل شوند. به دلیل هکرهای اینترنتی مهمترین مسائل IoT امنیت است. برخی از مشکلات دیگر IoT عبارتند از مسائل استانداردسازی، مشکلات آدرس‌دهی و مشکلات مقیاس‌پذیری و غیره. بنابراین، برای حل این مسائل پیچیده باید تحقیقاتی صورت بگیرد. این مقاله خواننده را قادر خواهد ساخت تا درک پایه‌ای از IoT، فناوری‌ها و کاربردهای آن و مسائل بازی که IoT با آن مواجه بوده و باید در آینده‌ای نزدیک حل شوند داشته باشد.

سیسکو تخمین می‌زند که IoT تا سال ۲۰۲۰ متشکل از ۵۰ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت خواهد بود. تجزیه و تحلیل با استفاده از سیستم IoT سیسکو بینش عمیق‌تری را در مورد ارتقاء تولید، ساخت مدل‌های تجاری جدید، و ایجاد جربان‌های درآمدی جدید را به دست می‌دهد [۲].

A Survey: Internet of Things (IOT) Technologies, Applications and Challenges

Abstract—The main aim of this paper is to discuss the Internet of things in wider sense and prominence on protocols, technologies and application along related issues. The main factor IoT concept is the integration of different technologies. The IoT is empowered by the hottest developments in RFID, smart sensors, communication technologies, and Internet protocols. Primary hypothesis is to have smart sensor dealing directly to deliver a class of applications without any external or human participation. Recently development in Internet and smart phone and machine-to-machine M2M technologies can be consider first phase of the IoT. In the coming years IoT is expected to be one of the main hub between various technologies by connecting smart physical objects together and allow different applications in support of smart decision making. In this paper we discuss IoT architecture and technical aspect that relate to IoT. Then, give over view about IoT technologies, protocols and applications and related issues with comparison of other survey papers. Our main aim to provide a framework to researcher and application developer that how different protocols works, over view of some key issues of IoT and the relation between IoT and other embryonic technologies including big data analytics and cloud computing.

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  امنیت نهاد سایبری در اینترنت اشیاء
درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *