دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

به دلیل اینکه اطلاعات به عنوان یک عامل یکپارچه‌ساز و فعال‌کننده‌ی رقابت‌پذیری‌های جدید برای سازمان‌های کنونی در بازارهای جهانی ظهور نموده و به دلیل اینکه سیستم‌های اطلاعاتی استراتژیک از استراتژی‌های رقابتی پشتیبانی نموده و یا آنها را شکل می‌دهد، لذا مفاهیم سیستم‌های اطلاعاتی بسیار مهم می‌باشند.

چکیده

عصر اطلاعات و هزاره‌ی سوم مستعد انقلاب‌های بسیاری است. سازمان تجاری با تأکید بر سیستم‌های اطلاعاتی تلاش می‌کند تا اطلاعات مطلوب برای تصمیم‌گیری را جمع‌آوری نماید. به دلیل تغییر جامع در زمینه‌ی کسب و کار و ظهور رایانه‌ها و اینترنت، ساختار کسب و کار و اطلاعات مورد نیاز تغییر یافته است، رقابت‌پذیری به عنوان یک عامل اصلی برای حیات سازمان‌ها در عصر اطلاعات دستخوش چالش‌های فناوری اطلاعات است. در این مقاله ما متون علمی سیستم‌های اطلاعاتی را بررسی نموده و در مورد مفاهیم سیستم اطلاعاتی به عنوان یک ابزار استراتژیک بحث و گفتگو کرده‌ایم.

۱٫    مقدمه

سودمندی بالقوه‌ی انواع مختلف سیستم‌های اطلاعاتی (IS) برای مدیریت زیست محیطی به خوبی شناخته شده‌اند (Diez و همکاران، ۲۰۰۹). شاید بتوان گفت پیشرفت در ارائه‌ی اطلاعات، سازمان‌ها را به سمت توسعه‌ی استراتژی‌های IS یا فناوری اطلاعات (IT) که مناسب استراتژی‌های کسب و کارشان بوده و از اهداف و مأموریت‌های آنها پشتیبانی می‌کنند سوق داده است (Rogerson و همکاران، ۱۹۹۴). سه نوع عمومی از IS که توسعه داده شده و به صورت عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل سیستم‌های مالی، سیستم‌های عملیاتی، و سیستم‌های استراتژیک می‌باشند. سیستم‌های مالی و عملیاتی با جهت‌گیری خوب می‌توانند برای یک سازمان خاص تبدیل به سیستم‌های استراتژیک شوند. رابطه‌ی بین عملکرد‌های IS و استراتژی شرکت آنچنان مورد علاقه‌ی سطوح بالای مدیریتی شرکت‌ها در سال‌های اخیر نبوده و بسیاری از مسائل و مشکلات به دلیل شکست در دستیابی به استراتژی‌ها برای سازمان‌هابه وجود آمده است.

سازمان‌های پیشرفته به طور فزاینده‌ای به عنوان شرکت‌های دانش بنیان دیده می‌شوند که در آنها مدیریت دانش کنش‌گرا  یا فعال برای رقابت‌پذیری دارای اهمیت می‌باشد (Holsapple و همکاران، ۲۰۰۰). یکی از موضوعات تحقیقاتی داغ در دهه‌های اخیر تحقیق درباره‌ی IS استراتژیک و جنبه‌های آن بوده و مدیریت پروژه‌ی IS در دهه‌ی اخیر به طو قابل ملاحظه‌ای دچار تحول و دگرگونی شده است (Ahlemann، ۲۰۰۹). یکی از عوامل اصلی در محیط رقابتی مدیریت دانش است و شرکت‌ها برای دستیابی به مزایای رقابتی باید بر روی IS خود متمرکز شوند. IS نقشی حیاتی در عملیات تجاری و جنبه‌ی مالی و غیرمالی نظیر تصمیم‌گیری به عنوان یک نقش مدیریتی بزرگ دارد.

IS ها مترادف با پردازش داده‌های شرکت در نظر گرفته شده و به عنوان برخی عملیات پشت جبهه در پشتیبانی از وظایف دنیوی روزانه با آنها برخورد می‌شود (Rockart، ۱۹۷۹). با این اوصاف، در دهه‌های ۸۰ و ۹۰، درک رو به رشدی از نیاز برای تبدیل IS ها به یک اهمیت استراتژیک برای یک سازمان وجود داشته است. SIS ها ی استراتژیک سیستم‌هایی هستند که استراتژی رقابتی یک واحد تجاری را شکل داده یا از آن پشتیبانی می‌نمایند (Callon، ۱۹۹۶ و Neumann، ۱۹۹۴). IS های استراتژیک در سراسر مطبوعات تجاری و متون آمادمیک به عنوان روشی برای دستیابی به بزرگترین مزایا از یک سرمایه‌گذاری در IT جدید تبلیغ می‌شوند (Bajjaly, 1998). یک SIS با توانایی‌اش در تحول قابل توجه در نحوه‌ی انجام کسب و کار به منظور ارائه‌ی مزیت استراتژیک به شرکت، شناخته می‌شود (Turban و همکاران، ۲۰۰۶). در متون علمی تعاریف زیادی برای IS استراتژیک وجود دارد نظیر : “IS برای پشتیبانی یا تغییر استراتژی سازمان” (Wiseman, 1985). اما یک تعریف واضح این است، “سیستمی که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تغییر کنند یا در غیراینصورت استراتژی و/ یا ساختار تجاری خود را عوض کنند.” IS عموماً برای ساده کردن یا تسریع زمان واکنش به تغییرات محیطی استفاده شده و در دستیابی به یک مزیت رقابتی کمک می‌کند. ویژگی‌های کلیدی IS های استراتژیک به شرح زیر می‌باشند:………………….

Abstract
Information edge and 3rd millennium predisposed so many of revolutions. Business organization with emphasize on information systems is try to gathering desirable information for decision making. Because of comprehensive change in business background and emerge of computers and internet, the business structure and needed information had change, the competitiveness as a major factor for life of organizations in information edge is preyed of information technology challenges. In this article we have reviewe

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  انتزاع داده‌ی بزرگ تکامل مدیریت داده‌ها برای سیستم‌های AAL
درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *