این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پرداخت موبایلی امن مهم‌ترین لینک برای یک تلفن همراه به منظور تحقق پرداخت کامل می‌باشد. در مرحله‌ی کنونی، تحقیقات بسیاری درباره‌ی امنیت اطلاعات همراه در کشور وجود دارد.

چکیده مقاله

پرداخت موبایلی امن مهم‌ترین لینک برای یک تلفن همراه به منظور تحقق پرداخت کامل می‌باشد. در مرحله‌ی کنونی، تحقیقات بسیاری درباره‌ی امنیت اطلاعات همراه در کشور وجود دارد. این تحقیقات عمدتاً مبتنی بر ویندوز موبایل، BREW یا نرم‌افزار J2ME بوده، و محدود به حوزه‌های خاصی می‌باشند. از جنبه‌ی رمزنگاری سخت‌افزاری، تمرکز آنها بر روی امنیت اطلاعات کامپیوتر است. هیچ محصول کاملی در حوزه‌ی موبایل بر اساس رمزنگاری سخت‌افزاری وجود ندارد. با توجه به این وضعیت، ما انواع مختلفی از الگوهای پرداخت کنونی را با استفاده از سرویس ریز هسته‌ی JMX به عنوان ساختار گذرگاه، ارجاع و مورد مقایسه قرار داده، و فناوری‌های ایمنی را جهت طراحی ابداع نموده‌ایم، این فناوری‌ها از واحد سخت‌افزار برای گرفتن مستقل ماژول امنیتی آغاز می‌گردند. با این روش، ما امنیت، کامل بودن، محرمانگی، صحت و غیر قابل انکار بودن داده‌های پرداخت موبایل را محقق کرده‌ایم.

معرفی پرداخت موبایلی

تأسیس رسمی شرکت Linkage Advantageous در سال ۲۰۰۳ و اولین همکاری آن با بانک Minsheng چین در زمینه‌ی کیف پول همراه در سال ۲۰۰۴ نشان می‌دهد که صنعت پرداخت موبایلی چین پیش از این شروع به نشان دادن استعداد خود نموده است. سود به دست آمده از پرداخت‌های همراه تا سال ۲۰۱۰ در حال افزایش است. در همین زمان، به دلیل به کمال رسیدن  فناوری ارتباطات و آمدن شبکه‌های ۳G، پرداخت موبایلی سریع و راحت توسط کاربران بیشتر و بیشتری پذیرفته شده است. بسیاری از شرکت‌های ارتباطات همراه روش‌های خود را مورد آزمایش قرار داده، و پرداخت‌های همراه خود را راه‌اندازی نموده‌اند. با این حال، هیچ شیوه‌ی پرداخت راحت و متحدی وجود ندارد که توسط کاربران اتخاذ شده باشد. امنیت اطلاعات ترمینال‌های موبایل بی‌سیم خارجی، اساساً مبتنی بر سیستم عامل خاص و پلتفرم سخت‌افزاری خاص هستند که از عدم باز بودن و قابلیت حمل رنج می‌برند، و برای گوشی داخلی مناسب نیستند. با در نظر گرفتن معیشت مردم، فناوری امنیت موبایل باید قابل فهم برای عوام، قابل حمل، مقیاس‌پذیر و با محرمانگی بالا بوده، و برای نیازهای امنیتی کسب و کارهای مختلف مناسب باشد. نیازمندی ترمینال‌های پرداخت موبایلی به امنیت اطلاعات قابل اعتماد، ثبات، مقیاس‌پذیری، و انجام فوری کار بالاتر و بالاتر می‌باشد.

پرداخت موبایلی

پرداخت موبایلی

فناوری های پرداخت موبایلی

این تحقیق یک نوع جدید از پیاده‌سازی‌های پرداخت موبایلی را به پیش می‌کشد که نیازی به تغییر پیکربندی سخت‌افزاری هیچ گوشی تلفن همراهی نداشته، و فقط از برخی فناوری‌های بدیع موجود برای پرداخت‌های موبایلی به منظور سازماندهی مجدد و نوآوری از این مدل جهت بازسازی، و بهینه‌سازی تخصیص منابع موجود استفاده کرده است. این تحقیق حاوی فناوری‌های کلیدی مختلفی است از جمله موارد زیر:

فناوری EJB

EJB یک مجموعه فناوری چارچوب مبتنی بر جاوا سمت سرور می‌باشد، که توسعه دهندگان به آسانی می‌توانند با آن برنامه‌های کاربردی در کلاس سازمانی و توزیع شده بسازند. در ارائه دهنده‌ی سرور برنامه‌ی کاربردی جاوا که مبتنی بر چارچوب یک پایه‌ی توزیع شده است، توسعه دهندگان می‌توانند به سرعت و به آسانی مولفه‌های سمت سرور بسازند. کاربرد EJB می‌تواند برنامه‌ی کاربردی رایگان در هر ارائه دهنده‌ای در سرویس‌های سزمانی را با اهمیت و قابلیت حمل درجه‌ی یک خود تضمین نماید.

فناوری وب سرویس

وب سرور یک پلتفرم بیطرف برای وب سرویس‌ها  می‌باشد، که کاربرد آن می‌تواند با دسترسی به اینترنت از طریق URL تعیین شده بر روی هر سرویس ارائه شده توسط یک کامپیوتر باشد. خصوصیات فنی آن شامل پلتفرم بیطرف با ساختار غیرمتمرکز، بدون حالت، با فراهم کردن فراخوانی روال متقارن و نامتقارن، همچنین آسانی عبور از فایروال می‌باشد.

فناوری رمزنگاری داده

در ارتباط بی‌سیم، سیگنال‌های رادیویی مرتبط با انتقال داده‌های حساس به آسانی توسط بخش ثالث مورد استراق سمع قرار می‌گیرند. به علاوه، خود دستگاه بی‌سیم دارای ظرفیت پایینی در پشتیانی از رمزنگاری قوی ارتباط داده‌ای می‌باشد. بنابراین، به منظور انجام پرداخت‌های بزرگ از طریق بانکداری همراه، نرم‌افزار بانکداری همراه باید رمزنگاری داده‌ای قدرتمند مناسبی را فراهم نماید. همچنین سمت سرور نیز باید توانایی رمزنگاری و رمزگشایی داده‌ها را کسب کند.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  محافظت در برابر حملات مخل امنیت و حریم خصوصی

Design and Implementation of High Security Mobile Payment System

Abstract

secure mobile payment is the most important link for a mobile phone to realize full payment. At the present stage, there are many researches about security of mobile information in the country. Those researches are mainly based on Windows Mobile, BREW or software of J2ME, and limited to specific areas. On the aspect of the hardware cryptograph, they focus on the security of computer information. There is no mature product in the mobile area basing on hardware cryptograph. Considering this situation, we refer to and compare varieties of the present payment patterns, using the JMX micro-core service as the bus structure, introducing safe technologies to design starting from the hardware unit to get security module independently. In this way, we realize the security, completeness, confidentiality, authenticity and non-repudiation of the data of mobile payment.

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *