دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه مقاله

هدف از این بررسی کاوش تکنیک‌های مدیریت منابع انسانی سبز سازمان‌ها بر اساس ادبیات تحقیق موجود می‌باشد. در این حوزه‌ی در حال ظهور، به طور کلی مشاهده شده است که ادبیات تحقیق موجود باید از نقطه نظر عملکردهای مدیریت منابع انسانی (HRM) بیشتر گسترش یابد. آشکار شد که بسیاری از تحقیقات گذشته بر روی عملکردهای اندکی از HRM نظیر استخدام، آموزش و توسعه، ارزیابی عملکرد و مدیریت پاداش در مدیریت زیست محیطی یکپارچه با HRM تمرکز کرده‌اند لذا HRM پتانسیل بالقوه و قلمرو بیشتری را در ارتقاء عملکرد زیست محیطی سازمان دارد.

از این رو، این بررسی، عملکردهای متنوع HRM را به منظور کاوش تکنیک‌های HRM سبز مربوطه تحت آن عملکردها با هم می‌آمیزد. یافته‌های این بررسی تکنیک‌های HRM سبز مختلفی را تحت ۱۲ عملکرد از HRM نظیر طراحی شغل، تجزیه و تحلیل شغل، برنامه‌ریزی منابع انسانی، استخدام، گزینش، پذیرش (استقراء)، ارزیابی عملکرد، آموزش و توسعه، مدیریت پاداش، مدیریت نظم، مدیریت سلامت و ایمنی و روابط کارمند شناسایی و برجسته نموده است. سهم این مقاله در گسترش حوزه‌ی قلمرو و عمق HRM سبز در جامه‌ی عمل پوشاندن عملکرد زیست محیطی پایدار سازمان‌ها می‌باشد.

مقدمه ای بر مدیریت منابع انسانی

امروزه به نظر می‌رسد که تعداد قابل توجهی از سازمان‌ها تکنیک‌های مدیریت منابع انسانی سبز را در چارچوب جهانی عمل می‌کنند. بررسی و ترکیب درباره‌ی این اقدامات HRM سبز که توسط کسب و کار در حال انجام بوده و یا انجام می‌شود و سایر سازمان‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای هم از نظر آکادمیک و هم از نظر عملی در حوزه‌ی HRM سهیم خواهند بود.

مدیریت منابع انسانی سبز یک زمینه‌ی در حال ظهور از تحقیقات در مطالعات سازمانی بعد از سال ۱۹۹۰ می‌باشد. با توجه به این موضوع، این مقاله تمرکز خود را بر روی کاوش و بررسی تکنیک‌های HRM سبز در پرتو کارهای تحقیقاتی نظری و عملی موجود انجام شده توسط دانش پژوهان این زمینه قرار داده است. از این رو، هدف از این بررسی کاوش و ثبت اقدامات مدیریت منابع انسانی سبز سازمان‌ها بر اساس ادبیات تحقیق موجود (نظری و همچنین عملی) می‌باشد.

این بررسی در ابتدا به معنی و تفسیر مدیریت منابع انسانی سبز می‌پردازد. با توجه به Renwick و همکاران، (۲۰۰۸)، یکپارچه‌سازی مدیریت زیست محیطی شرکت‌های بزرگ درون مدیریت منابع انسانی به عنوان HRM سبز مصطلح می‌باشد. آنها همچنین بیان نمودند که جنبه‌های منابع انسانی مدیریت زیست محیطی HRM سبز می‌باشند. این دانشمندان به گستردگی مشخص نمودند که سیاست‌های برجسته در زمینه‌ی استخدام، مدیریت عملکرد و ارزیابی، آموزش و توسعه، روابط کارمند و پرداخت و پاداش به عنوان ابزارهایی قدرتمند برای هماهنگی کارکنان با یک استراتژی زیست محیطی سازمان در نظر گرفته می‌شوند.

مدیریت منابع انسانی سبز

مدیریت منابع انسانی سبز

با توجه به Jabbour و همکاران، (۲۰۱۰)، سبز نمودن ابعاد عملکردی مدیریت منابع انسانی نظیر توصیف و تجزیه و تحلیل شغل، استخدام، گزینش، آموزش، ارزیابی عملکرد و پاداش‌ها به عنوان HRM سبز تعریف می‌گردد. در سال ۲۰۱۱، Jabbour مجدداً HRM سبز را به عنوان “سطح سبز نمودن اقدامات مدیریت منابع انسانی” از نظر ابعاد عملکردی و رقابتی HRM تعریف نمود. مدیریت منابع انسانی سبز اشاره می‌کند به “همه‌ی فعالیت‌های درگیر در توسعه، پیاده‌سازی و حفظ و نگهداری جاری یک سیستم که تلاش می‌کند تا کارکنان یک سازمان را سبز نماید.

این جنبه‌ای از HRM است که با تبدیل کارکنان عادی به کارکنان سبز به منظور دستیابی به اهداف زیست محیطی سازمان و نهایتاً داشتن سهم قابل توجهی از پایداری زیست محیطی سر و کار دارد. این جنبه به سیاست‌ها، اقدامات و سیستم‌هایی که کارکنان یک سازمان را برای منافع شخصی، اجتماعی، محیط زیست طبیعی، و کسب و کار اشاره می‌کند” (Opatha، ۲۰۱۳؛ Opatha and Anton Arulrajah، ۲۰۱۴). تا آنجا که به تعاریف بالا مربوط می‌شود، آخرین تعریف یک درک و فهم و معنی جامع درباره‌ی اینکه HRM سبز در زمینه‌ی محیط سازمانی چیست را ارائه می‌دهد.

اقدامات HRM برنامه‌ها، فرآیندها و تکنیک‌های منابع انسانی واقعی هستند که واقعاً در سازمان یا واحد کسب و کار پیاده‌سازی شده‌اند (Gerhart et al, 2000; Huselid and Becker, 2000). به طور مشابه، اقدامات HRM سبز برنامه‌ها، فرآیندها و تکنیک‌های HRM سبز واقعی هستند که به منظور کاهش اثرات زیست محیطی منفی یا افزایش اثرات زیست محیطی مثبت سازمان‌ها پیاده‌سازی شده‌اند.

هدف نهایی اقدامات HRM سبز ارتقاء عملکرد زیست محیطی پایدار سازمان می‌باشد. با این مقدمه‌ی کوتاه، این مقاله روش اتخاذ شده در فرِآیند بررسی را معرفی نموده و سپس با بررسی ادبیات تحقیق در مورد اقدامات مدیریت منابع انسانی سبز سر و کار خواهد داشت، بخش بعدی یک گفتگو و بحث مختصر را ارائه نموده و بخش نهایی نتیجه را نشان می‌دهد.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  امنیت نهاد سایبری در اینترنت اشیاء

Green Human Resource Management Practices: A Review

Abstract
The objective of this review is to explore green human resource management practices of organisations based on the existent literature. In this emerging field, it has been generally observed that the existent literature has to be extended further from the perspective of functions of Human Resource Management (HRM).

It reveals that much of the past research focused on a few functions of HRM such as recruitment, training and development, performance evaluation and reward management in integrating environmental management with HRM though HRM has more potential and scope in improving organisation’s environmental performance.

Hence, this review incorporates diverse functions of HRM to explore the respective green HRM practices under those functions. The findings of the review have identified and highlighted several green HRM practices under the 12 functions of HRM such as job design, job analysis, human resource planning, recruitment, selection, induction, performance evaluation, training and development, reward management, discipline management, health and safety management and employee relations. The contribution of this paper lies in extending the scope and depth of green HRM in materializing sustainable environmental performance of organisations.

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

3 دیدگاه در تکنیک‌های مدیریت منابع انسانی سبز: یک بررسی
 1. ببخشید من سوالی داشتم.میخوام از این مقاله در پایان نامم استفاده کنم.ولی نمیدونم چطوری ارجاء بدم .یعنی اسم نوسنده یا مجله و …
  لطفا اطلاعات دققیق میشه بهم میدید که من تو منابع استفاده کنم؟
  با تشکر

  • با سلام
   اگر از فرمت APA برای مرجع‌نویسی استفاده می‌کنید ارجاع آخر پایان‌نامه به این صورت می‌باشد:
   Arulrajah, A.A, Opatha, H.H.D.N.P, Nawaratne, N.N.H. (2015). Green Human Resource Management Practices: A Review. Sri Lankan Journal of Human Resource Management, (5)1.
   و ارجاع درون متن به این صورت:
   (Arulrajah, Opatha & Nawaratne, 2015)

   لازم به ذکر است در اکثر موارد دانشجویان از فرمت APA برای مرجع‌نویسی استفاده می‌کنند.
   موفق باشید

 2. خدا خیرت بده


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *