این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

عنوان فارسی مقاله: راهنمای توسعه‌ی چابک نرم افزار تعاملی با متدولوژی “اهداف کاربر” محور


چکیده
این مقاله روشی میان مدل ارائه می کند. با ترکیب روش های چابکی که به طور گسترده پذیرفته شده اند، توسعه‌های مدل محور، و طراحی کاربر محور ما را قادر به توسعه ی برنامه های تعاملی با کیفیت بالا می سازد. به عنوان یک ویژگی اصلی، در این روش پروژه‌ی نرم‌افزاری به صورت یک سری تکرارهایی که توسط اهداف کاربر و در یک حالت چابک و کاربر محور هدایت می گردند برنامه ریزی و سازماندهی می شوند. در هر تکرار، کار توسعه ی نرم افزار می تواند با توجه به برخی فعالیت های یکپارچه سازی و توسعه ای در بین تیم های متفاوتی توزیع گردد. هر فعالیت با مدل‌هایی که توسط یک تیم چند رشته ای متشکل از توسعه دهندگان و کاربران اعتبارسنجی شده است حرکت می کند. نیازمندی‌ها به وسیله‌ی مدل های مبتنی بر طراحی های کاربر محور به تدریج دریافت و سازماندهی می‌گردند. در کنار آنها، یک مدل تعاملی انسان-کامپیوتر غنی شده با علوم معنایی به منظور افزایش سرعت اعتبارسنجی پروژه پیشنهاد شده است. این مدل، یک مدل تعاملی انسان-کامپیوتر را با برخی ویژگی های بصری و علم معنایی برنامه‌ی کابردی غنی می‌کند. بنابراین، این مدل غنی شده اطلاعات کافی را برای تولید الگوهایی که در آن کاربران و توسعه دهندگان بتوانند به سادگی این مدل را اعتبارسنجی نمایند فراهم می کند. دیاگرام پروژه یک بررسی موردی واقعی است که برای نمایش کاربرد این روش میان مدلی در تمام طول این مقاله استفاده می شود .

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  حافظه جانبی: روشی برای مبارزه با گلوگاه پهنای باند حافظه

A guide to agile development of interactive software with a ‘‘User Objectives’’-driven methodology

ABSTRACT

This paper presents the InterMod methodology. By combining the widely accepted Agile Methods, Model-Driven Developments and User-Centred Design it allows us to develop high-quality interactive applications. As a main characteristic, it plans and organises the software project as a series of iterations that are guided by the User Objectives in an agile and user-centred manner. At each iteration, the software development work can be distributed to different teams according to some developmental and integration activities. Each activity is driven by models that are validated by a multidisciplinary team composed of developers and users. The requirements are incrementally collected and formalised by means of models based on user-centred design. Besides, the Semantically Enriched Human–Computer Interaction model is proposed to speed up project validation. This model
enriches a human–computer interaction model with some visual characteristics and the application semantic. Thus, the enriched model provides enough information to generate prototypes so users and developers can easily validate this model. Diagram project is a real case study that is used to illustrate the application of the InterMod methodology through the whole paper.

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *