دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

چکیده

رایانش ابری شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا تمام فرآیندهای فناوری اطلاعات (IT) خود را برون‌سپاری کنند و بدین ترتیب تمرکز بیش‌تری بر کسب‌وکار اصلی خود داشته باشند تا بهره‌وری و نوآوری را در ارائه خدمات به مشتریان بهبود بخشند. رایانش ابری کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا بدون از دست دادن تمرکز بر نیازهای مشتری، هزینه‌های سنگین مربوط به زیرساخت فناوری اطلاعات را تقلیل دهند.

به هر حال، به خاطر یک سری مسائل امنیتی و مرتبط با حریم شخصی محدودیت‌های معینی در میان بسیاری از سازمان‌های مستقر و در حال رشد در به‌کارگیری رایانش ابری افزایش یافته است. در میان این مطالعه چندین مصاحبه با توسعه‌دهندگان ابری و متخصصین امنیت صورت گرفته و تحقیقات پیشین مورد بررسی قرار گرفته است. این مطالعه باعث شد بتوانیم چالش‌های فعلی و آتی امنیت و حریم شخصی در رایانش ابری را درک کنیم. نتیجه¬ی این مطالعه منجر به شناسایی به طور کلی ۱۸ مسئله امنیتی (فعلی و آتی) مؤثر بر چندین شاخصه‌ی رایانش ابری شده است.

مقدمه

مقیاس‌پذیری و بسط‌پذیری معماری‌های نرم‌افزاری توزیعی باعث ایجاد مفهومی تحت عنوان رایانش ابری شده است. رایانش ابری فناوری‌ای است که برای تحویل خدمات میزبانی در اینترنت به کار می‌رود. از طریق این فناوری کاربران مجبور به مدیریت منابع IT خود نیستند؛ در عوض نیازهای IT خود را به صورت خدماتی در اینترنت خریداری می‌کنند.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  مقاله مقدمه‌ای بر رایانش ابری

هدف اصلی رایانش ابری ارائه امنیت، ذخیره‌سازی سریع و آسان داده‌ها و تحویل تمام خدمات از طریق اینترنت است. رایانش ابری دارای یک معماری توزیعی محسوب می‌شود و حاوی الگوواره‌ی رایانشی‌ای است که آن را قادر به بهبود دسترسی‌پذیری، مقیا‌س‌پذیری، سبکی، همکاری و وفق‌پذیری سیستم می‌سازد. فناوری رایانش ابری کاهش نرخ صرف‌شده در زیرساخت رایانش، افزایش عملکرد و بالا بردن بازدهی سازمان را امکان‌پذیر می‌سازد.

در مقایسه با بسیاری از فناوری‌های سنتی، رایانش ابری دارای شاخصه‌های به‌خصوصی زیادی‌ نظیر مخزن بزرگ منابع است و اکثر منابع متعلق به ارائه‌دهندگان خدمات ابری ناهمگن، توزیعی و کاملاً مجازی هستند. به همین دلیل معیارهای امنیتی سنتی نظیر هویت‌سنجی، اصالت‌سنجی و صدور مجوز برای رایانش ابری کافی نیست. کنترل‌ها و مکانیزم‌های امنیتی موجود در IT سنتی کم و بیش خیلی شبیه به کنترل‌ها و مکانیزم‌های مربوط به اکثر مدل‌های تحویل فعلی رایانش ابری است و در این محیط قابل استفاده است. ولی رایانش ابری به خاطر روش‌های به‌کارگیری، راه‌اندازی و فعال‌سازی فناوری‌ها،‌ ریسک‌های سازمانی متفاوتی نسبت به IT سنتی مطرح می‌سازند. متأسفانه، ایجاد یکپارچگی در این خدمات اغلب ارائه راه‌حلی اساسی‌تر را برای این مسئله دشوارتر می‌سازد.

انتقال اپلیکیشن‌های حیاتی و پایگاه داده قدیمی مملو از اطلاعات حساس به ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری (CSP ) بدون داشتن کنترل بر داده‌ها، نگرانی بسیاری از سازمان‌ها قلمداد می‌شود. به منظور کاهش این نگرانی، CSP باید تضمین کند که به صورت مستمر و سیستمی onshore برای مشتری‌ها امنیت و کنترل یکسانی برای اپلیکیشن ها و داده‌های حساس‌شان فراهم می‌سازد. به منظور دستیابی به این مهم CSP باید به مشتری ثابت کند که تمام توافق‌های سطح خدمات برآورده شده و انطباق مورد تأیید بازبین‌ها است.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  سیستم پرداخت موبایلی | طراحی و پیاده‌سازی

در این جا سعی کرده‌ایم مسائل امنیتی مرتبط با رایانش ابری را بر اساس مدل‌های تحویلخدمات (یعنی مسائل امنیتی با نرم‌افزار به عنوان سرویس، پلتفرم به عنوان سرویس و زیرساخت به عنوان سرویس) ارائه کنیم. همچنین آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدهای رایانش ابری را که منجر به این مسائل امنیتی می‌شوند شناسایی کرده‌ایم، طوری که آسیب‌پذیری‌ها به شکاف‌هایی در سیستم مربوط می‌شوند که حمله به آن را امکان‌پذیر می‌سازد و تهدید‌ها مربوط به حمله‌ای می‌شود که در شکاف‌های سیستم برای به‌کارگیری منابع یا اطلاعات صورت گرفته است.

با پرداختن به این مسائل سعی داریم بخش آماده‌سازی سازمانی چارچوب اتخاذ رایانش ابری را تقویت کنیم. از‌ آن جایی که امنیت مهم‌ترین تهدید در اتخاذ رایانش ابری محسوب می‌شود، اضافه کردن اطلاعات امنیتی کافی به چارچوب به منظور کسب دوباره‌ی اطمینانِ از دست رفته در میان سازمان‌های کوچک و متوسط، از اهمیت بالایی برخوردار است.

Abstract

Cloud Computing allows firms to outsource their entire information technology (IT) process, allowing them to concentrate more on their core business to enhance their productivity and innovation in offering services to customers. It allows businesses to cut down heavy cost incurred over IT infrastructure without losing focus on customer needs. However, to a certain limit adopting Cloud computing has struggled to grow among many established and growing organizations due to several security and privacy related issues.

Throughout the course of this study several interviews were conducted, with cloud developers and security experts, and the literature was reviewed. This study enabled us to understand, current and future, security and privacy challenges with cloud computing. The outcome of this study led to identification of total 18, current and future, security issues affecting several attributes of cloud computing.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  مسائل حریم شخصی و امنیت در رایانش ابری: نقش نهادها و تحول نهادی

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *