دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

چکیده :

تبدیل فوریه گسسته (DFT) نقش اساسی در تحلیل سیگنال بازی می‌کند. برای مثال کاربرد متداول تبدیل فوریه سریع، در محاسبه تجزیه طیف در روش بلاک به بلاک است. استفاده از روش تبدیل فوریه گسسته به صورت بازگشتی، به بروزرسانی نمونه به نمونه را میسر می‌کند، همچنین قابلیت محاسبه دقیق مسائل فرکانس زمانی را دارد. خروجی طیف موجود در روش نمونه به نمونه با استفاده از ترکیب خصوصیات تناوب زمانی فوریه و تفاوت بین جدیدترین نمونه ورودی و خروجی و با استفاده از پنجره زمانی محدود، بروزرسانی می‌شود. برای حفظ هماهنگی نمونه برداری و پردازش، ضروریت‌های نمونه برداری بر روی سخت افزار نهایی اجرا می‌شود، زیرا تاخیر پردازشی به ازای هر نمونه، نشان دهنده نرخ نمونه‌ برداری خواهد بود.

این کار رویکرد بازگشتی را یک قدم به جلوتر می برد و سیستم می‌تواند نمونه های متعددی را با استفاده از نمونه‌برداری در فرکانس بالا پردازش نماید . این کار نشان می دهد که محاسبه بسیار دقیق در تجزیه طیف با استفاده از افزایش پهنای باند سیگنال و نرخ نمونه برداری، امکان پذیر است . نتایج نشان می دهند که با افزایش پهنای باند سیگنال به ۶.۷ برابر و با پردازش ۸ نمونه در هر تکرار، سربار پردازشی به صورت یک تابع خطی افزایش می‌یابد.

۱.مقدمه

تبدیل فوریه گسسته نقشی اساسی در تحلیل سیگنال بازی دارد. روش رایج این است که نمونه ها به صورت پردازش بلوکی، مورد پردازش قرار می‌گیرند، در این روش، تعداد نمونه ها در هر طیف تابعی از دقت طیفی مطلوب است . نتیجه بدست آمده، خروجی دارای تاخیر با دقت زمانی تعیین شده توسط بلوک و نرخ پردازشی است.

برای بهبود دقت زمان و فرکانس، به کنترل و پردازش داده های بلوک در نرخ بالاتر یا استفاده از روش های تبدل فوریه بازگشتی نیاز داریم [۱-۴]. اتخاذ تکنیک های تبدیل فوریه گسسته متحرک بازگشتی دستیابی نمونه به نمونه قابلیت انعطاف محاسبه تفکیک ریز فرکانس – زمان را میسر می کند . بروزرسانی نمونه به نمونه، از ویزگی تناوب زمانی فوریه، برای بروزرسانی طیف خروجی بوسیله جدیدترین نمونه ورودی، استفاده می‌کند. برای حفظ همگام‌سازی نمونه برداری و پردازش، ملزومات نمونه برداری بر روی سخت افزار نهایی اجرا می شود. تاخیر پردازشی هر نمونه ورودی، بیشترین نرخ نمونه برداری مجاز برای خروجی به روز شده در یک دوره زمانی و برای یک نمونه را مشخص خواهد کرد [۵] .

این کار با نمونه برداری در نرخ های نمونه برداری بالاتر از نمونه های تک ورودی برای همزمانی، یک گام جلوتر رفته است و پردازش نیز همگامی خود را حفظ کرده است. این مطلب به نوبه خود نشان می دهد که افزایش نرخ نمونه برداری با هدف افزایش پهنای باند قابل استفاده سیگنال و همینطور دستیابی به تجزیه فرکانس زمانی مناسب، امکان پذیر است . بخش ۲ درباره DFT بازگشتی صحبت می کند و کار قبلی در این زمینه، شامل تصحیح خطا در محاسبات بیت محدود را مشخص می کند . بخش ۳ درباره استفاده از نمونه های چندگانه برای بروز رسانی طیف و هزینه ها و فواید استفاده از نرخ نمونه برداری بالاتر صحبت می کند.

 

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *