دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

چکیده

محاسبات ابری امکان به اشتراک گذاری منابع گسترده و ارائه ی خدمات مربوط به آنها به سازمان ها و کاربران وب سایت ها را فراهم می کند. از آن جایی که رایانش ابری در یک محیط باز منابع را توزیع می کند، امنیت آن بزرگترین مسئله در توسعه ی نرم افزاری به شمار می آید. از سوی دیگر داده های کنترل و فرآیندهای آن بر روی رایانه و خدمات داده ی ارائه شده توسط شرکت ها و فروشنده ها در محیط ابری هنوز ناشناخته باقی مانده است چون کاربران از محل داده ها اطلاعی ندارند و کنترلی بر روی آن ندارند. در این مقاله،یک روش ترکیبی از الگوریتم های رمزنگاری مدرن و کلاسیک را برای ارائه ی امنیت داده ها در یک محیط ابری را ارائه کرده ایم.

۱٫    مقدمه

محاسبات تکاملی به گونه ای پیشرفت کرده است که امروزه همانند آب، برق و گاز به عنوان یک نیاز ضروری تلقی می شود. در این حالت، کاربران سعی دارند بر اساس نیازهای خود در هر مکان و زمانی خدمات دریافت کنند. دنیای محاسبات به سرعت به سمت توسعه ی برنامه های کاربردی در حال حرکت است به گونه برنامه های کاربردی بر روی رایانه های شخصی افراد در اختیار میلیون ها کاربر قرار دارد و به عنوان سرویس از آن استفاده میکنند. در این نقطه، ساختار آن مشابه توده های ابری است که از طریق آن می توان از هر جایی در دنیا به برنامه های کاربردی دست یافت. بنابراین محاسبات ابری از دید زیرساخت ها به عنوان یک سیستم موازی و توزیع شده شناخته میشود که به مجموعه ای از کامپیوترهای مجازی متصل به یکدیگر اشاره دارد.

کامپیوترها به صورت پویا به عنوان یک یا چند واحد منبع محاسباتی بر اساس توافق های سطح سرویس عمل می کنند. الگوریتم های رمزنگاری ارائه شده برای ابر نقش کلیدی ایفا میکند. دو دسته از الگوریتم های رمزنگاری کلاسیک و مدرن وجود دارد که ادامه ی این مقاله و روش پیشنهادی ما به آن اشاره میشود. الگوریتم رمزنگاری یک تابع ریاضی یا محاسباتی است که با توجه به ویژگی های مورد نیاز در رمزنگاری در پروتکل های رمزگذاری مورد استفاده قرار میگیرد. اصطلاح رمزنگاری یک مفهوم جامع است و هر کدام از این الگوریتم ها مستقیما برای رمز گذاری داده مورد استفاده قرار می گیرد و صرفا برای رمزنگاری در نظر گرفته میشود.

در گذشته، سازمان ها و شرکت هایی که نیاز به رمزنگاری یا سایر خدمات رمزگذاری داشته اند از یک الگوریتم رمزنگاری واحد و منحصر به فرد استفاده می کردند. به تدریج مشخص شد که برخی از نقاظ ضعف امنیتی در الگوریتم های موجود وجود دارد که آسانی می توان کدهای آن را شکست داد. به همین دلیل امروز رمزنگاری بر اساس الگوریتمهای رمزنگاری مخفی منسوخ شده است. در روش های جدید رمز نگاری، فرض بر این است که اطلاعات کامل رمزنگاری منتشر شده است و کلید رمزنگاری تنها مخفی شده است. عمدتا در روش های رمزنگاری ما دارای روش های کلاسیک و جدید هستیم. روش های کلاسیک در طول زمان مورد استفاده قرار گرفته اند اما استفاده از آن ها رو به کاهش است. در حالت کلی این نوع از رمزنگاری بر اساس حروف الفبا کار میکند.

به منظور اطمینان از محرمانه بودن ، یکپارچگی و دسترس پذیری داده (CIA) ارائه دهندگان ذخیره سازی باید قابلیت هایی را ارائه کنند که شامل تست مدل رمزنگاری به منظور اطمینان از امن بودن تراکنش باشد و تمام جنبه های امنیت در محیط های ذخیره سازی مشترک را در نظر داشته باشد. رمز یک الگوریتم برای رمزنگاری و رمزگشایی پیام است. در استفاده های غیر حرفه ای، یک رمز (رمزنگاری شده) به عنوان کد بحث میشود. با این وجود، مفاهیم با استفاده از یک کلید یکسان برای فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی بیان میشود. یک الگوریتم رمزگذاری کلاسیک (رمز) نوعی رمزنگاری است که در طول زمان به کار گرفته شده است اما امروزه استفاده از آن رو به کاهش است. در حالت کلی، رمزنگاری کلاسیک بر اساس حروف الفبا و ارقام کار میکند (مانند ادوات مکانیکی ساده که با دست یا ماشین کار میکنند).

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  بررسی و پژوهشی درباره‌ی رایانش ابری موبایل
درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *