دانلود مقاله ترجمه شده isi

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

این مطالعه یک دلیل اثبات شده به منظور ارتقاء و گسترش شیوه‌های SCM و سیستم ERP، از طریق نوآوری، سرمایه‌گذاری، و توسعه‌ی این سیستم‌ها، را به سازمان ارائه می‌دهد.

اثر سیستم منابع سازمانی و شیوه‌های زنجیره‌ی تأمین بر روی مزیت رقابتی و عملکرد شرکت: مورد شرکت‌های اندونزیایی

چکیده

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) هسته‌ی پردازش اطلاعات کسب و کار است. ERP، صرف نظر از هسته‌های مختلف کسب و کار (مالی، منایع انسانی، بازاریابی، عملیات) تبدیل به یکی از مهمترین عوامل در کسب و کار شده است. مدیریت زنجیره‌ی تأمین (SCM) به ورای شرکت منفرد نگاه می‌کند، و این را در نظر می‌گیرد که سازمان‌ها به طور فزاینده‌ای بر روی شایستگی‌های اصلی خود متمرکز شده‌اند، و سایر فعالیت‌ها را به عهده‌ی تأمین کنندگان باقی گذارده‌اند.

سیستم ERP با ارتقاء جریان اطلاعات فرآیند از طریق سیستم کارکردی متصل بین تأمین کننده، تولید کننده، توزیع کننده، حتی تا کاربر نهایی، به شرکت‌ها در دستیابی به مزایای رقابتی خود کمک می‌کنند. این تحقیق در مورد ۱۴۸ مدیر اجرایی شرکت‌های اندونزیایی انجام شد. فرضیات با استفاده از تحلیل مسیر رگرسیون چندگانه آزمایش شدند. همه‌ی نظریه‌ها یا پرسش‌های این تحقیق با استفاده از مدلسازی معادلات ساختاری (SEM) به صورت کمّی پردازش شدند.

نتایج نشان دادند که شیوه‌های SCM تأثیر مثبتی بر روی مزیت رقابتی دارد (β = .۵۶, p< .05). شیوه‌های SCM دارای اثر مثبت بر روی عملکرد شرکت هستند (β = .۵۸, p< .05). سیستم‌های ERP رابطه‌ی مثبتی با مزیت رقابتی دارند (β = .۶۸, p> .50). سیستم ERP اثر مثبتی بر روی عملکرد شرکت دارد (β = .۵۴, p< .05) سرانجام، اینکه مزیت رقابتی به طور مثبتی عملکرد شرکت را تحت تأثیر قرار می‌دهد (β = .۶۴, p> .05)

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  شناسایی موارد ریسک و مدیریت ریسک زنجیره‌ی تأمین

۱٫    مقدمه

صنعت رقابتی در طول دهه‌ها با شدت بیشتری رشد کرده است. رقابت میان رقبا هر شرکتی که خواهان بقاء می‌باشد را مجبور نموده تا مزایای رقایتس خود را افزایش دهند. روش‌های مختلفی برای امکان‌پذیر نمودن آن امتحان شده‌اند، که از میان آنها عبارت بودند از ارتقاء کیفیت محصولات، و کاهش هزینه‌های تولید. شرکت‌ها به عنوان مرز بعدی در دستیابی کارآ و مؤثر به مزیت بر روی استراتژی‌های زنجیره‌ی تأمین تمرکز می‌کنند.

برخی محققین دیگر مطالعه‌ی مشابهی را درباره‌ی این موضوع در یک کشور دیگر انجام داده‌اند. چیزی که این عوامل را در اندونزی مهم کرده است به دلیل این بود که اندونزی از نظر قلمرو یک کشور بزرگ است که از هزاران جزیره بر روی دریاها تشکیل شده است. این موضوع توضیح می‌دهد که چرا هزینه‌ی حمل و نقل، که بخشی از SCM می‌باشد برای شرکت‌های اندونزیایی، به منظور اتصال یک جزیره یا منطقه به دیگری بسیار حیاتی و مهم شده است.

یکی از دلایل برای این منظور دستیابی به کاهش قابل توجه هزینه ناشی از ارتقاء عملکرد تدارکات می‌باشد. در کشورهای در حال توسعه نظیر اندونزی، هزینه‌ی تدارکات در حدود ۱۴٫۰۸% از کل فروش خالص و ۲۵% از GDP می‌باشد (Hartono, 2010)، میزانی که جای تعجب به اندازه‌ی کافی بزرگ است، و حتی می‌تواند به عنوان یکی از هزینه‌های اصلی در نظر گرفته شود.

دلیل پشت این اعداد شرایط مجمع‌الجزایر اندونزی است که از جزایز زیادی تشکیل شده که به وسیله‌ی دریا، در کل گستره‌ی ۵٫۱۹۳ میلیون کیلومترمربعی یا معادل با ۲٫۰۰۵ میلیون مایل مربعی از هم جدا شده‌اند (Hartono, 2010). این واقعیت تغییرات عمیقی را در حوزه و اثر مدیریت زنجیره‌ی تأمین رها می‌سازد. در این عصر دیجیتال، فناوری اطلاعات تبدیل به نیازهای اصلی در همه‌ی شرکت‌های سطح کشور بدون استثناء شده است. بازارها شفاف‌تر و آنلاین می‌شوند، تقاضاهای مشتری به شکل سفارشی‌تری تأمین می‌گردند، و روندها در تمدن فرهنگ سریع به سرعت تغییر می‌کنند (Ciptono, 2007). همه‌ی این توسعه‌ها دلیل چرایی اثرات عمیق بر روی روش‌هایی بودند که زنجیره‌ی تأمین سازمان‌ها باید با آنها اداره می‌شدند.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  تحلیل مدیریت زنجیره‌ی تأمین در رایانش ابری

نشریات دانشگاهی و بررسی‌های محبوب درباره‌ی مدل کسب و کار جدید برای عصر اینترنت به سرعت در حال رشد است (Oberman et al., 2012). به طور خاص همانطور که محیط کسب و کار تغییر می‌کند، طراحی زنجیره‌ی تأمین بر خلاف هماهنگی زنجیره‌ی تأمین تبدیل به یک شایستگی اصلی شده است. به علاوه، یک پدیده‌ی کسب و کار محور دوم، برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) در همین زمان در سراسر صنعت نفوذ کرده است.

ERP گسترش یافته‌ی سیستم برنامه‌ریزی نیازمندی به مواد (MRP) و برنامه‌ریزی منابع تولید (MRP II)، اکنون برنامه‌ی کاربردی استاندارد در صنعت است. ERP یک سیستم مدیریت تراکنش جامع است که بسیاری از انواع توانایی‌های پردازشی مدیریتی را ادغام نموده و داده‌ها را از دپارتمان‎های زیاد درون یک شرکت در یک پایگاه داده‌ی واحد قرار می‌دهد.

برخی محققین اثبات کرده‌اند که فقدان پشتیبانی سیستم اطلاعات منجر به خرابی و شکست در مدیریت زنجیره‌ی تأمین می‌شود (Lau and Lee, 2000). یک سیستم ERP می‌تواند به طور بالقوه با حذف موانع اطلاعاتی و ارتقاء سرعت اطلاعات از طریق کاهش تأخیرهای اطلاعات، شفافیت را در سراسر زنجیره‌ی تأمین افزایش دهد. اما علیرغم این رابطه‌ی نزدیک، بسیاری از برنامه‌های بهبود زنجیره‌ی تأمین و توسعه‌ی ERP توسط افراد مختلف و دپارتمان‌های مختلف اداره می‌شوند (Akkermans et al., 2003).

The Impact of Enterprise Resources System and Supply Chain Practices on Competitive Advantage and Firm Performance: Case of Indonesian Companies

Abstract

Enterprise resource planning (ERP) is the core of business information processing. ERP becomes one of the most important factor in business, regardless various core of business (financial, human resources, marketing, operations). Supply chain management (SCM) looks beyond the individual company, taking into account that enterprises are increasingly concentrating on their core competencies, leaving other activities to suppliers. ERP System helps companies to achieve it’s competitive advantages by enhancing information flow of process through connected functional system between supplier, manufacture, distributor, even up to end user.

شاید این مقاله هم به دردتان بخورد  مقاله اثرات واسطه‌ای شیوه‌های منابع انسانی استراتژیک بر روی مدیریت دانش و عملکرد شرکت

The research was carried out for 148 Indonesia Companies’ executives. Hypotheses was tested using multiple regression path analysis. All the constructs or questions of this research were processed quantitatively using Serqual Equation Modelling (SEM). The results indicated that SCM practices has positive impact on competitive advantage (β = .۵۶, p <.05). SCM practices has positive impact on firm performance (β = .۵۸, p<.05). ERP systems is positively related to competitive advantage (β = .۶۸, p>.50). ERP system has positive impact on firm performance (β = .۵۴, p < .05). Finally, that competitive advantage positively affect the firm performance (β = .۶۴, p > .05).

این ترجمه مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

سفارش ترجمه آنلاین خدمات ترجمه مقاله isi به صورت فوری کاهش هزینه و زمان در سفارش ترجمه آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *